#
Winners
F
Losers
Penalties
Winning team
Losing team
Edition
Round
Date & Venue
S
M
T
GK
Takers
Takers
GK
1
Colombia
1–1
Uruguay
5–3
0–1
5–4
Córdoba
Asprilla Mendoza Valderrama W. Pérez Valencia
Pelletti Saralegui Moas Siboldi
Siboldi
1993 Ecuador
Quarter-finals
26 June, Estadio Monumental , Guayaquil [1]
2
Argentina
1–1
Brazil
6–5
0–1
6–6
Goycochea
Gorosito Simeone Rodríguez Acosta Medina
Borelli
Zinho Cafu Müller Roberto Carlos Luisinho
Boiadeiro
Zetti
27 June, Estadio Monumental, Guayaquil[1]
3
Argentina
0–0
Colombia
6–5
0–1
6–6
Goycochea
Gorosito Batistuta Simeone Rodríguez Acosta
Borelli
Rincón Asprilla Mendoza W. Pérez Valderrama
Aristizábal
Córdoba
Semi-finals
1 July, Estadio Monumental, Guayaquil[1]
4
Colombia
1–1
Paraguay
5–4
0–1
5–5
Higuita
Rincón Mendoza Arboleda Cabrera Asprilla
Jara Acuña Samaniego Denis Gamarra
Battaglia
1995 Uruguay
Quarter-finals
16 July, Estadio Centenario , Montevideo [2]
5
United States
0–0
Mexico
4–1
0–2
4–3
Friedel
Wynalda Moore Caligiuri Klopas
L. García Hermosillo Coyote
Campos
17 July, Estadio Parque Artigas , Paysandú [2]
6
Brazil
2–2
Argentina
4–2
1–2
5–4
Taffarel
Roberto Carlos Túlio Cruz Dunga Edmundo
Pérez Acosta Simeone Fabbri
Cristante
17 July, Estadio Atilio Paiva Olivera , Rivera [2]
7
Uruguay
1–1
Brazil
5–3
0–1
5–4
Álvez
Francescoli Bengoechea Herrera Á. Gutiérrez Martínez
Roberto Carlos Zinho Túlio Dunga
Taffarel
Final
23 July, Estadio Centenario, Montevideo[2]
8
Mexico
1–1
Ecuador
4–3
2–3
6–6
Ríos
Hernández Suárez Blanco Chávez Villa
Sánchez
Montaño Capurro De la Cruz Graziani Fernández
Rosero
Ibarra
1997 Bolivia
Quarter-finals
22 June, Estadio Félix Capriles , Cochabamba [3]
9
Mexico
3–3
Peru
4–2
0–2
4–4
Campos
Suárez Terrazas R. García Zepeda
Solano Jor. Soto Jos. Soto Reynoso
Ibáñez
1999 Paraguay
Quarter-finals
10 July, Estadio Defensores del Chaco , Asunción [4]
10
Uruguay
1–1
Paraguay
5–3
0–1
5–4
Carini
Fleurquin Guigou Alonso Zalayeta Magallanes
Acuña Gamarra Enciso Benítez
Tavarelli
10 July, Estadio Defensores del Chaco, Asunción[4]
11
Uruguay
1–1
Chile
5–3
0–1
5–4
Carini
Del Campo Guigou Alonso Zalayeta Magallanes
J. Vargas Aros Pizarro Reyes
Ramírez
Semi-finals
13 July, Estadio Defensores del Chaco, Asunción[4]
12
Honduras
2–2
Uruguay
5–4
0–1
5–5
Enamorado
Pineda Martínez García Medina Izaguirre
Sorondo C. Gutiérrez J. Rodríguez Lemos Olivera
Berbia
2001 Colombia
Third-place
28 July, Estadio El Campín , Bogotá [5]
13
Brazil
1–1
Uruguay
5–3
0–1
5–4
Júlio César
Luisão Luís Fabiano Adriano Renato Alex
Silva Viera Pouso Sánchez
Viera
2004 Peru
Semi-finals
21 July, Estadio Nacional , Lima [6]
14
Brazil
2–2
Argentina
4–2
0–2
4–4
Júlio César
Adriano Edu Diego Juan
D'Alessandro Heinze González Sorín
Abbondanzieri
Final
25 July, Estadio Nacional, Lima[6]
15
Brazil
2–2
Uruguay
5–4
2–3
7–7
Doni
Robinho Juan Gilberto Silva Alves Diego
Menegazzo Gilberto
Forlán Scotti González C. Rodríguez Abreu
García Lugano
Carini
2007 Venezuela
Semi-finals
10 July, Estadio José Pachencho Romero , Maracaibo [7]
16
Uruguay
1–1 aet
Argentina
5–4
0–1
5–5
Muslera
Forlán Suárez Scotti Gargano Cáceres
Messi Burdisso Tevez Pastore Higuaín
Romero
2011 Argentina
Quarter-finals
16 July, Estadio Brigadier General Estanislao López , Santa Fe [8]
17
Paraguay
0–0 aet
Brazil
2–0
1–4
3–4
Villar
Barreto Estigarribia Riveros
Elano Thiago Silva André Santos Fred
Júlio César
17 July, Estadio Ciudad de La Plata , La Plata [8]
18
Paraguay
0–0 aet
Venezuela
5–3
0–1
5–4
Villar
Ortigoza Barrios Riveros O. Martínez Verón
Maldonado Rey Lucena Miku
Vega
Semi-finals
20 July, Estadio Malvinas Argentinas , Mendoza [8]
19
Argentina
0–0
Colombia
5–4
2–3
7–7
Romero
Messi Garay Banega Lavezzi Biglia
Rojo Tevez
Rodríguez Falcao Cuadrado Muriel Cardona
Zúñiga Murillo
Ospina
2015 Chile
Quarter-finals
26 June, Estadio Sausalito , Viña del Mar [9]
20
Paraguay
1–1
Brazil
4–3
1–2
5–5
Villar
O. Martínez Cáceres Bobadilla Santa Cruz González
Fernandinho Ribeiro Miranda Costa Coutinho
Jefferson
27 June, Estadio Ester Roa , Concepción [10]
21
Chile
0–0 aet
Argentina
4–1
0–2
4–3
Bravo
Fernández Vidal Aránguiz Sánchez
Messi Higuaín Banega
Romero
Final
4 July, Estadio Ester Roa, Concepción[11]
22
Colombia
0–0
Peru
4–2
0–2
4–4
Ospina
Rodríguez Cuadrado Moreno S. Pérez
Ruidíaz Tapia Trauco Cueva
Gallese
2016 United States
Quarter-finals
17 June, MetLife Stadium , East Rutherford [12]
23
Chile
0–0 aet
Argentina
4–2
1–2
5–4
Bravo
Vidal Castillo Aránguiz Beausejour Silva
Messi Mascherano Agüero Biglia
Romero
Final
26 June, MetLife Stadium, East Rutherford[13]
24
Brazil
0–0
Paraguay
4–3
1–2
5–5
Alisson
Willian Marquinhos Coutinho Firmino Gabriel Jesus
Gómez Almirón Valdez Rojas González
Fernández
2019 Brazil
Quarter-finals
27 June, Arena do Grêmio , Porto Alegre [14]
25
Chile
0–0
Colombia
5–4
Zdroj: https://en.wikipedia.org?pojem=List_of_Copa_América_penalty_shoot-outs Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Your browser doesn’t support the object tag.
www.astronomia.sk |
www.biologia.sk | www.botanika.sk
| www.dejiny.sk | www.economy.sk
| www.elektrotechnika.sk |
www.estetika.sk | www.farmakologia.sk
| www.filozofia.sk | Fyzika
| www.futurologia.sk | www.genetika.sk
| www.chemia.sk
| www.lingvistika.sk | www.politologia.sk
| www.psychologia.sk
| www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk
| www.veda.sk I www.zoologia.sk