Víťaz – mužiTaliansko Taliansko (2. titul)
Víťaz – ženyMaďarsko Maďarsko (1. titul)
Počet gólov1 562  (góly na zápas: 16.44)
hráč
Španielsko Manual Estiarte (25 g)
Predchádzajúce a nasledujúce podujatie
19911998

Majstrovstvá sveta vo vodnom póle 1994 boli v poradí 7. majstrovstvá sveta vo vodnom póle, ktoré organizuje Medzinárodná plavecká federácia (FINA). Boli súčasťou Majstrovstiev sveta v plaveckých športoch 1994. Konali sa v Ríme, v Taliansku od 1. – 10. septembra 1994, za účasti 16 mužských a 12 ženských tímov.[1][2] Nováčikom turnaja bola trojica mužských družstiev: Chorvátsko, Kazachstan a Rusko, a trojica ženských družstiev: Kazachstan, Rusko a Taliansko. Dejiskom zápasov bol plavecký komplex Complesso natatorio del Foro Italico s kapacitou pre 12 000 divákov. V mužskej kategórii získalo svoj druhý titul Taliansko, ktoré vo finálovom zápase zvíťazilo nad Španielskom.[3] Víťazom v ženskej kategórii sa po finálovej výhre nad Holandskom stalo Maďarsko. Bronzový skončil nováčik turnaja z Talianska.[4]

Tento turnaj slúžil zároveň ako kvalifikácia na vodnopólový turnaj Letných olympijských hier 1996, ktoré hostila Atlanta. Kvalifikovalo sa naň 5 najlepších družstiev v mužskej kategórii.