A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Výsledok 7–6(9–7), 4–6, 7–6(7–3), 2–6, 6–2
Kategórie
Dvojhry muži ženy chlapci dievčatá
Štvorhry muži ženy zmiešaná chlapci dievčatá

Mužská dvojhra na Wimbledone 2007 sa hrala ako súčasť Wimbledonu 2007 od 25. júna do 8. júla. Súťaže sa zúčastnilo 128 hráčov, z toho 32 nasadených, 16 kvalifikantov, 9 hráčov s divokou kartou a 2 náhradníci. Víťazom sa po piatykrát po sebe stal Roger Federer, ktorý vo finále porazil Rafaela Nadala 7:6, 4:6, 7:6, 2:6, 6:2.

7. Česko Tomáš Berdych (Štvrťfinále)
  8. Spojené kráľovstvo Andy Murray (24. júna sa odhlásil, kvôli zranenému zápästiu)
  9. USA James Blake (3. kolo)
  10. Cyprus Marcos Baghdatis (Štvrťfinále)
  11. Španielsko Tommy Robredo (2. kolo)
  12. Francúzsko Richard Gasquet (Semifinále)
  13. Nemecko Tommy Haas (4. kolo - vzdal kvôli zraneniu)
  14. Rusko Michail Južnyj (4. kolo)
  15. Chorvátsko Ivan Ljubičić (3. kolo)
  16. Austrália Lleyton Hewitt (4. kolo)
  1. Španielsko David Ferrer (2. kolo)
  2. Fínsko Jarkko Nieminen (3. kolo)
  3. Švédsko Jonas Björkman (4. kolo)
  4. Španielsko Juan Carlos Ferrero (Štvrťfinále)
  5. Rusko Dmitrij Tursunov (3. kolo)
  6. Argentína Guillermo Cañas (3. kolo)
  7. Argentína David Nalbandian (3. kolo)
  8. Argentína Juan Ignacio Chela (2. kolo)
  9. Španielsko Carlos Moyà (1. kolo)
  10. Rusko Marat Safin (3. kolo)
  11. Nemecko Philipp Kohlschreiber (1. kolo)
  12. Švédsko Robin Söderling (3. kolo)
  13. Argentína Agustín Calleri (2. kolo)
  14. Taliansko Filippo Volandri (1. kolo)
  15. Slovensko Dominik Hrbatý (1. kolo)
  16. Argentína Juan Mónaco (1. kolo)

Denný sumár

Deň 1: 25. jún

Začiatok zápasov prvého dňa Wimbledonu bol kvôli dažďu posunutý o dve a pol hodiny a aj neskôr boli zápasy párkrát prerušené, takže sa nestihli odohrať všetky zápasy naplánované na prvý deň. Do druhého kola hladko v troch setoch postúpili favoriti Roger Federer, Andy Roddick, Tommy Haas a David Ferrer. Štyri sety potreboval piaty nasadený Fernando González aby porazil Ginepriho. Ako prvý z nasadených hráčov vypadol Philipp Kohlschreiber, ktorý nestačil Francúzovi Florentovi Serrovi a prehral s ním v troch setoch 7:6, 6:4, 6:4. Ďalej postúpili aj dvaja kvalifikanti, Čech Tomáš Zíb v päťsetovej bitke porazil Argentínčana Hartfielda a Alejandro Falla v troch setoch porazil Sama Querreyho. V súbojoch nenasadených do druhého kola postúpili Danai Udomchoke, Michael Berrer, Paul-Henri Mathieu a po päťsetovej dráme aj Janko Tipsarević. Vrcholom prvého dňa bol nepochybne zápas domáceho Tima Henmana, držiteľa divokej karty a turnajovej 25 Španiela Carlosa Moyu. Tim Henman za výdatnej podpory domácich fanúšikov mal už štyri mečbaly, keď bol zápas prerušený kvôli tme za stavu 6:3, 1:6, 5:7, 6:2, 5:5 z pohľadu Henmana. Prerušené kvôli tme boli aj niektoré ďalšie zápasy.

Deň 2: 26. jún

Drámu so šťastným koncom pre domáceho Tima Henmana videl Centrálny dvorec v dohrávanom zápase, keď Tim Henman premenil siedmy mečbal a v piatom sete vyhral 13:11. Okrem Carlosa Moyu z nasadených vypadol aj Slovák Dominik Hrbatý, ktorý nestačil na Taliana Seppiho a prehral v troch setoch 6:7, 1:6, 2:6, Juan Mónaco, ktorý prehral s Kristofom Vliegenom a Filippo Volandri, ktorý podľahol Nicolasovi Kieferovi. Potrápili sa aj Juan Carlos Ferrero, Juan Ignacio Chela a Tommy Robredo, ktorí na postup potrebovali päť setov. Naopak ľahko v troch setoch postúpili nasadení Rafael Nadal, James Blake, Lleyton Hewitt, Jonas Björkman, Tomáš Berdych, Robin Söderling, Jarkko Nieminen, Richard Gasquet, David Nalbandian, Novak Đoković, Nikolaj Davydenko, Agustín Calleri a Marat Safin. Zaujímavý súboj generácií zviedli austrálsky veterán Wayne Arthurs a holandský mladík, víťaz juniorky Wimbledonu z roku 2006, Thiemo de Bakker. Nakoniec po päťsetovom boji zvíťazila Arthursova skúsenosť. Okrem Arthursa postúpili aj ďalší štyria kvalifikanti: Müllerovi vzdal Óscar Hernández, A'isám ul-Hak Kuréší porazil iného kvalifikanta Lee Childsa, Wang Jü-cuo vyhral nad Kunicynom a z francúzskeho súboja vyšiel víťazne Nicolas Mahut. Celkovo to bol veľmi úspešný deň pre francúzskych tenistov. Okrem Mahuta a Gasqueta postúpili aj Gaël Monfils, Jo-Wilfried Tsonga, Fabrice Santoro, Gilles Simon, Nicolas Devilder, Sébastien Grosjean, Florent Serra, Edouard Roger-Vasselin a Michaël Llodra.

Deň 3: 27. jún

Tretí hrací deň znova ovplyvnilo počasie. Hralo sa približne iba do šiestej večer miestneho času, kedy začalo pršať. Odohralo sa iba päť zápasov, v ktorých zvíťazili nasadení favoriti Andy Roddick, Fernando González a Richard Gasquet. Zo súbojov nenasadených do tretieho kola postúpili Fernando Verdasco a Janko Tipsarević, ktorý vyhral svoj druhý päťsetový zápas na šampionáte. Svoj zápas dobre rozohral aj Roger Federer, ktorý pred prerušením viedol 6:2, 7:5, 2:0.

Deň 4: 28. jún

Štvrtý hrací deň sa začalo hrať o hodinu skôr, aby sa stihli odohrať zápasy z predchádzajúceho dňa. Svetová a turnajová jednotka Roger Federer podľa predpokladu dotiahol svoj zápas do víťazného konca, keď vyhral tretí set 6:1. V boji o štvrťfinále sa stretne s Rusom Maratom Safinom, ktorý si v troch setoch poradil s Pakistancom Kuréším. Do tretieho kola postúpili aj dvaja nenasadení Francúzi Jo-Wilfried Tsonga a Edouard Roger-Vasselin, ktorý vyradil turnajovú 24 Juana Ignacia Chelu. O zatiaľ najväčšie prekvapenie sa postaral veterán Wayne Arthurs, ktorý v troch setoch zdolal nasadenú 11., Španiela Tommyho Robreda. Z nasadených vypadol ešte Španiel David Ferrer, ktorý podľahol Francúzovi Mathieuovi a Argentínčan Agustín Calleri, ktorý prehral s Kórejčanom I Hjung-tchäk. Ostatní favoriti už svoje zápasy vyhrali, aj keď Rusi Michail Južnyj a Nikolaj Davydenko na to potrebovali až päť setov. Najmä Davydenko sa spamätal v poslednej chvíli, keď otočil vývoj zápasu z 0:2 v tiebreaku tretieho setu. Posledný domáci tenista Tim Henman vypadol po päťsetovom boji s Felicianom Lópezom.

Deň 5: 29. jún

Piaty hrací deň priniesol tri prekvapenia. Nečakal sa postup Janka Tipsarevića cez Fernanda Gonzáleza, Mathieua cez Ivana Ljubičića a Juana Carlosa Ferrera cez Jamesa Blakea. Naopak svoj zápas tretieho kola ľahko zvládli Roger Federer, Andy Roddick a Tommy Haas, ktorý však na úvod svojho zápasu stratil set, no vývoj otočil a zvíťazil v štyroch setoch. Do štvrtého kola ešte postúpili dvaja Francúzi, turnajová dvanástka Richard Gasquet a držiteľ divokej karty Jo-Wilfried Tsonga.

Deň 6: 30. jún

V sobotu na Wimbledone skoro celý deň pršalo. Z celého programu sa stihol rozohrať iba zápas Berdycha s I Hjung-tchäk, ktorý bol prerušený za stavu 6:4, 2:3. Všetky zápasy boli preložené na pondelok 2. júna.

Deň 7: 2. júl

V pondelok sa dohrávali stretnutia tretieho kola. V súboji veteránov Jonas Björkman porazil Arthursa 6:2, 6:1, 6:4. Do štvrtého kola ďalej postúpili Marcos Baghdatis, Michail Južnyj a Tomáš Berdych. Ostatné zápasy 3. kola museli byť prerušené pre dážď.

Deň 8: 3. júl

V troch zápasoch, ktoré sa stihli opäť kvôli dažďu dohrať, zvíťazili a do štvrtého kola sa prebojovali Lleyton Hewitt a Nikolaj Davydenko. V jedinom dohratom zápase štvrtého kola si Juan Carlos Ferrero poradil s Tipsarevićom v troch setoch 7:5, 6:3, 7:6.

Deň 9: 4. júl

V stredu sa konečne dohrali zápasy tretieho kola. Rafael Nadal zdolal v päťsetovej bitke Robina Söderlinga a Novak Đoković v štyroch setoch Nicolasa Kiefera. Andy Roddick a Richard Gasquet zvládli svoje zápasy štvrtého kola a rozšírili rady štvrťfinalistov.

Deň 10: 5. júl

Vo štvrtok sa dohrali zápasy štvrtého kola. Rafael Nadal obrátil zápas s Michailom Južnym z 0:2 na 3:2 na sety. Cez vyššie nasadeného Davydenka postúpil Marcos Baghdatis. Ostávajúce dva zápasy sa skončili podľa papierových predpokladov a do štvrťfinále postúpili Tomáš Berdych a Novak Đoković. Štvrťfinálový zápas Rogera Federera a Juana Carlosa Ferrera musel byť za stavu 5:5 v prvom sete kvôli dažďu prerušený.

Deň 11: 6. júl

V piatok boli na programe štvrťfinálové zápasy. Roger Federer a Rafael Nadal svoje zápasy bez problémov zvládli, keď iba Federer prehral jeden set. Päťsetové drámy videli diváci na kurte č. 1. Najprv sa nasadená štvorka Novak Đoković potrápila s desiatkou Marcos Baghdatis, aby napokon postúpila po výhre 7:6, 7:6, 6:7, 4:6, 7:5. Vyvrcholením dňa bol súboj Richarda Gasqueta a Andyho Roddicka. Francúz dokázal otočiť zo stavu 0:2 na sety a vynikajúcou hrou, keď zahral viac ako 80 víťazných úderov (najmä z bekhendu) nakoniec vyhral 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 8:6.

Deň 12: 7. júl

Podobne ako French Open 2007 sa aj do finále Wimbledonu prebojovali dvaja najvyššie nasadení hráči. Roger Federer v troch setoch porazil Richarda Gasqueta a Novak Đoković vzdal Rafaelovi Nadalovi za stavu 6:3, 1:6, 1:4.

Deň 12: 8. júl

Finálový zápas medzi Federerom a Nadalom bol veľmi vyrovnaný. Hneď na začiatku prvého setu Federer získal Nadalovo podanie a viedol 3:0. Hneď na to však podanie stratil a Nadal vyrovnal na 3:3. Odvtedy obaja hráči už svoje podanie nepustili a tak prvý set skončil tie-breakom, v ktorom dominoval Federer. V druhom sete si hráči držali svoje podanie až do stavu 4:5 pre Nadala, keď Federer prehral svoje podanie a tým aj druhý set 4:6. V treťom sete sa ani jednému hráčovi nepodarilo prelomiť súperove podanie a podobne ako v prvom sete rozhodoval tie-break, ktorý opäť vyhral Federer. Tretí set bol jasnou záležitosťou Rafaela Nadala, ktorý ho vyhral 6:2. V rozhodujúcom piatom sete sa zápas lámal za stavu 2:2. Pri podaní Federera Nadal nevyužil dve brejkové príležitosti za stavu 15:40. Federer si podanie udržal. Vzápätí sa v podobnej situácii ocitol Rafael Nadal, ktorý ale svoje podanie stratil. Do konca setu už Nadal neuhral ani jednu hru a tak prehral 6:2. Roger Federer tak získal piaty wimbledonský titul za sebou čím vyrovnal rekordný zápis Björna Borga z rokov 1976-1980. Zároveň drží sériu 54 víťazných zápasov na tráve za sebou.