A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Кубок СССР | |
---|---|
Tournament details | |
Country | Soviet Union |
Teams | 48 |
Defending champions | Shakhter Donetsk |
Final positions | |
Champions | SKA Rostov |
Runner-up | Spartak Moscow |
The 1981 Soviet Cup was an association football cup competition of the Soviet Union. The winner of the competition, SKA Rostov qualified for the continental tournament.
Participating teams
Enter in Grouped stage | ||
1981 Vysshaya Liga 16/18 teams |
1981 Pervaya Liga 24/24 teams |
1981 Vtoraya Liga 6/161 teams |
Dinamo Kiev |
Metallist Kharkov |
Khimik Grodno |
Source:
- Notes
- Spartak Moscow and Dinamo Tbilisi received byes through the Round of 16.
Competition schedule
Group stage
Games took place between February 20 – March 5, 1981.
Group 1
1.Dinamo Kiev 5 4 1 0 9- 1 9 Qualified 2.Kayrat Alma-Ata 5 3 0 2 8- 4 6 Qualified ----------------------------------------------------- 3.Karpaty Lvov 5 2 2 1 8- 4 6 4.Prikarpatye Ivano-Frankovsk 5 1 3 1 1- 1 5 5.Nistru Kishinev 5 1 2 2 3- 6 4 6.Khimik Grodno 5 0 0 5 1-14 0
Group 2
1.Shakhtar Donetsk 4 3 1 0 6- 2 7 Qualified ----------------------------------------------------- 2.Metallurg Zaporozhye 4 2 1 1 6- 2 5 3.Kuzbass Kemerovo 4 2 1 1 2- 2 5 4.Kuban Krasnodar 4 1 1 2 4- 5 3 5.Lokomotiv Samtredia 4 0 0 4 0- 7 0
Group 3
1.Zenit Leningrad 5 3 1 1 18- 9 7 Qualified 2.Iskra Smolensk 5 3 1 1 9- 5 7 Qualified ----------------------------------------------------- 3.Neftchi Baku 5 2 2 1 9- 8 6 4.Torpedo Kutaisi 5 1 3 1 5-11 5 5.Zarya Voroshilovgrad 5 1 2 2 6- 7 4 6.SKA Khabarovsk 5 0 1 4 3-10 1
Group 4
1.Dinamo Minsk 4 2 2 0 4- 1 6 Qualified ----------------------------------------------------- 2.Spartak Orjonikidze 4 1 3 0 4- 2 5 3. Guria Lanchkhuti 4 0 4 0 4- 4 4 4.Dinamo Stavropol 4 0 3 1 2- 3 3 5.Dnepr Dnepropetrovsk 4 0 2 2 3- 7 2
Group 5
1.Dinamo Moskva 5 4 1 0 9- 2 9 Qualified 2.CSKA Moskva 5 4 0 1 13- 4 8 Qualified ----------------------------------------------------- 3.Žalgiris Vilnius 5 3 1 1 10- 7 7 4.Shinnik Yaroslavl 5 2 0 3 7- 6 4 5.Torpedo Togliatti 5 1 0 4 4-12 2 6.SKA Kiev 5 0 0 5 1-13 0
Group 6
1.Pamir Dushanbe 5 4 1 0 8- 1 9 Qualified 2.SKA Rostov-na-Donu 5 3 0 2 4- 4 6 Qualified ----------------------------------------------------- 3.Pahtakor Tashkent 5 2 2 1 3- 2 6 4.Dinamo Samarkand 5 1 2 2 4- 6 4 5.Buston Jizak 5 1 1 3 2- 5 3 6.Traktor Pavlodar 5 1 0 4 4- 7 2
Group 7
1.Chernomorets Odessa 5 4 0 1 10- 5 8 Qualified 2.Lokomotiv Moskva 5 3 1 1 9- 5 7 Qualified ----------------------------------------------------- 3.Tavria Simferopol 5 3 0 2 8- 5 6 4.Kolos Nikopol 5 3 0 2 9- 7 6 5.Fakel Voronezh 5 1 1 3 5- 9 3 6.Dinamo Barnaul 5 0 0 5 4-14 0
Group 8
1.Metallist Kharkov 5 4 0 1 8- 2 8 Qualified 2.Ararat Yerevan 5 3 1 1 9- 5 7 Qualified ----------------------------------------------------- 3.SKA Odessa 5 3 0 2 6- 6 6 4.Torpedo Moskva 5 2 1 2 6- 5 5 5.Spartak Kostroma 5 1 0 4 1- 5 2 6.Rotor Volgograd 5 1 0 4 4-11 2
Play-off stage
Round of 16
ARARAT Yerevan 2-1 Dinamo Tbilisi Andranik Khachatryan 2, Ashot Saakyan 95 – Ramaz Shengelia 22. Att: 37,000 CHERNOMORETS Odessa 1-0 CSKA Moskva Vasiliy Ishchak 39. Att: 18,000 DINAMO Kiev 3-0 Kayrat Alma-Ata in Uzhgorod Vladimir Bessonov 17, Oleg Blokhin 37 pen, Alexandr Kokorev (K) 80 og. Att: 5,500 DINAMO Minsk 1-0 Pamir Dushanbe in Leningrad Yuriy Kurnenin 24 pen. Att: 2,000 SKA Rostov-na-Donu 3-1 Iskra Smolensk Alexandr Vorobyov 53, Alexandr Zavarov 57, Viktor Kuznetsov 64 – Vladimir Nikonov 7. Att: 10,000 SPARTAK Moskva 1-0 Shakhtyor Donetsk Sergei Shvetsov 61. Att: 25,000 Zenit Leningrad 0-2 DINAMO Moskva Alexandr Minayev 62, Nikolai Latysh 64 Mar 13 Lokomotiv Moskva 2-2 METALLIST Kharkov pen 0-3 Vladimir Mukhanov 20, Yevgeniy Drozzhin 107 – Stanislav Bernikov 79, Vladimir Linke 93. Att: 5,000
Quarterfinalsedit
Mar 21 DINAMO Moskva 1-1 Chernomorets Odessa pen 4-2 Nikolai Latysh 48 – Vladimir Ustimchik 41. Att: 10,000 METALLIST Kharkov 1-0 Dinamo Minsk aet Stanislav Bernikov 94. Att: 36,000 SKA Rostov-na-Donu 2-1 Ararat Yerevan aet Viktor Kuznetsov 80, Igor Gamula 104 – Samvel Kasaboglyan 84. Att: 25,000 Mar 22 SPARTAK Moskva 3-0 Dinamo Kiev Fyodor Cherenkov 22, Yevgeniy Sidorov 28, 36. Att: 35,000
Semifinalsedit
All games played on April 27 Dinamo Moskva 0-1 SKA Rostov-na-Donu Igor Gamula 8. Att: 5,200 Metallist Kharkov 0-0 SPARTAK Moskva pen 2-4 Att: 37,000
Finaledit
External linksedit
- Complete calendar. helmsoccer.narod.ru
- 1981 Soviet Cup. Footballfacts.ru
- 1981 Soviet football season. RSSSF
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antropológia
Aplikované vedy
Bibliometria
Dejiny vedy
Encyklopédie
Filozofia vedy
Forenzné vedy
Humanitné vedy
Knižničná veda
Kryogenika
Kryptológia
Kulturológia
Literárna veda
Medzidisciplinárne oblasti
Metódy kvantitatívnej analýzy
Metavedy
Metodika
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk