A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Česká národní fotbalová liga 1982/1983 | |
---|---|
Země | Československo |
Informace | |
Ročník | 14. ročník |
Vítěz | TJ Sklo Union Teplice |
Postupující | TJ Sklo Union Teplice |
Sestupující | TJ ŽD Bohumín TJ Spartak ZVÚ Hradec Králové TJ Slovan Elitex Liberec |
← 1981/1982 | 1983/1984 → |
V soubojích 14. ročníku České národní fotbalové ligy 1981/1982 se utkalo 16 týmů dvoukolovým systémem podzim–jaro.
Konečná tabulka
Zdroj: [1]
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TJ Sklo Union Teplice | 30 | 19 | 5 | 6 | 54 | 30 | 43 |
2. | TJ TŽ Třinec | 30 | 19 | 2 | 9 | 54 | 30 | 40 |
3. | TJ Auto Škoda Mladá Boleslav | 30 | 13 | 8 | 9 | 36 | 29 | 34 |
4. | TJ LIAZ Jablonec nad Nisou | 30 | 13 | 8 | 9 | 47 | 50 | 34 |
5. | TJ DP Xaverov | 30 | 12 | 8 | 10 | 50 | 50 | 32 |
6. | TJ VOKD Poruba | 30 | 14 | 3 | 13 | 44 | 39 | 31 |
7. | TJ Škoda Plzeň | 30 | 12 | 6 | 12 | 42 | 42 | 30 |
8. | TJ VTŽ Chomutov | 30 | 10 | 10 | 10 | 36 | 41 | 30 |
9. | TJ Dynamo České Budějovice | 30 | 11 | 7 | 12 | 45 | 39 | 29 |
10. | TJ VP Frýdek-Místek | 30 | 12 | 5 | 13 | 31 | 27 | 29 |
11. | TJ Železárny Prostějov | 30 | 9 | 11 | 10 | 32 | 35 | 29 |
12. | TJ Vagonka Česká Lípa | 30 | 11 | 6 | 13 | 40 | 40 | 28 |
13. | TJ Gottwaldov | 30 | 9 | 10 | 11 | 27 | 35 | 28 |
14. | TJ ŽD Bohumín | 30 | 11 | 5 | 14 | 27 | 32 | 27 |
15. | TJ Spartak ZVÚ Hradec Králové | 30 | 6 | 9 | 15 | 29 | 41 | 21 |
16. | TJ Slovan Elitex Liberec | 30 | 6 | 3 | 21 | 22 | 56 | 15 |
Poznámky:
- Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body
1. československá fotbalová liga 1983/1984 | |
Sestup do II. ČNFL 1983/1984 |
Soupisky mužstev
TJ Sklo Union Teplice
Vladimír Počta (24/0), Zdeněk Zacharda (6/0) – Miroslav Bubeník (20/0), Karel Bubla (13/0), Vlastimil Calta (7/3), Jiří Douda (15/0), František Franke (29/2), Vratislav Havlík (3/0), Ladislav Hladík (2/0), Vlastimil Holub (3/0), Pavel Klouček (22/10), Stanislav Koller (29/5), Zdeněk Kropáč (7/0), Josef Latislav (23/4), Jiří Maliga (23/1), Jaroslav Melichar (30/8), Petar Novák (10/5), Jiří Pluhovský (2/0), Antonín Rosa (7/3), Zdeněk Slowik (19/0), Petr Stibor (1/0), Miloslav Tichý (18/2), Petr Uličný (1/0), Josef Valkoun (3/0), František Weigend (30/2), Josef Wunsch (16/0), Tomáš Zahradník (20/6) – trenér František Cerman, asistent Jaromír Mixa
TJ TŽ Třinec
Ivo Kopka (22/0), Jiří Vitula (10/0) – Břetislav Czudek (28/1), Tibor Daňo (1/0), Zdeněk Dembinný (28/11), Ivan Gábor (15/10), Zdeněk Jurček (29/4), Josef Kejmar (3/0), Jaroslav Kekely (28/0), Petr Kendzior (6/0), Stanislav Kluz (17/0), Miroslav Kořistka (23/0), Marián Krajčovič (30/6), Jan Matuštík (10/0), Miroslav Mlejnek (21/0), René Pastorek (18/2), Stanislav Pecha (13/3), Konštantín Šimo (25/2), Dušan Šrubař (30/7), Richard Veverka (8/0), Vladimír Vojténi (4/0), Rostislav Vybíral (9/0), Petr Zajaroš (4/0) – trenér Emil Kunert
TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
Miroslav Stárek (23/0), Radim Straka (7/0) – Aleš Bažant (24/0), Ladislav Bobek (22/2), Jaroslav Danda (16/4), Ivo Hanzal (24/2), Miroslav Horáček (3/0), Pavel Karoch (24/0), Pavel Klain (5/0), Petr Kostecký (1/0), Jaroslav Kotek (27/2), Ľudovít Krutil (20/1), Jiří Kříž (21/1), Radovan Loužecký (11/1), Zdeněk Mikuš (26/3), Ladislav Prostecký (24/2), Jaroslav Rybák (18/3), Karel Tichý (24/4), Josef Vinš (22/8), Petr Vrabec (28/3) – trenér Petr Polák, asistent Jan Plachý
TJ LIAZ Jablonec nad Nisou
Miloš Pavlů (6/0), Miroslav Pelta (4/0), Milan Švenger (20/0) – Vladimír Brůna (6/0), Miroslav Čížek (2/0), Leoš Čurda (5/0), Vlastimil Farkaš (6/0), Miroslav Fedák (2/0), Josef Hanák (9/4), Zbyněk Houška (28/7), Vratislav Chaloupka (13/1), Zdeněk Klucký (27/2), Antonín Král (15/0), Heřman Kubín (1/0), Luděk Kulhánek (15/4), Michal Matějíček (1/0), Jaroslav Petrtýl (15/0), Jaroslav Pospíšil (16/1), Jiří Šidák (25/3), Vladimír Tábor (17/6), Jiří Tupec (29/6), Jiří Tymich (11/2), Luboš Urban (12/0), Ivan Valo (12/0), Aleš Vavruška (1/0), Zdeněk Vlček (29/6), Jan Vodňanský (28/4), Milan Zálešák (15/0) – trenér Jan Musil, asistent Luboš Šrejma
TJ DP Xaverov Horní Počernice
Petr Petřík (2/0), Petr Skála (29/0) – Jindřich Bůžek (22/0), Eduard Helešic (1/0), Dušan Herda (21/11), Josef Houdek (15/3), Zdeněk Hřebejk (30/3), Jiří Chalupa (11/0), Jan Jarkovský (14/0), Jiří Kotek (23/2), Josef Krejča (28/2), Karel Mastník (27/1), Miroslav Pavlov (13/2), Petr Pecka (29/11), Miloslav Pohunek (1/0), Jiří Rosický (29/6), Karel Roubíček (20/2), Josef Spilka (13/1), Tomáš Stránský (3/0), Rudolf Svoboda (11/0), Zdeněk Volek (3/0) – trenér Bohumil Musil, asistent Josef Piskáček
TJ VOKD Poruba
Karel Dluhoš (10/0), Jan Laslop (20/0), Jiří Richter (2/0) – Pavel Dlouhý (28/2), Ladislav Hahn (16/4), Jan Kouřil (7/2), Petr Krotki (27/1), Aleš Laušman (13/1), Rostislav Lhoťan (17/4), Karel Mrázek (16/3), Josef Nedabýlek (20/2), Petr Nesrsta (27/7), Jiří Pála (23/2), Leonidas Pavlidis (24/8), Rostislav Sionko (5/0), Pavel Sláma (30/1), Václav Smoček (27/3), Martin Stanko (3/0), Miroslav Světlík (6/0), Milan Škultéty (4/0), Lubomír Václavek (26/0), Milan Vyhlídal (14/0), Jiří Žíla (18/3) – trenér František Šindelář, asistent Zdeněk Spusta
TJ Škoda Plzeň
Josef Čaloun (27/0), Jiří Krbeček (3/0) – Miroslav Anton (3/0), Jaromír Belšán (4/0), Bohumír Bláha (1/0), Antonín Dvořák (29/5), Josef Felegy (4/0), Milan Forman (17/2), Jan Homola (30/7), Jiří Chvojka (29/0), Bohuslav Kalabus (14/0), Václav Kalouš (3/0), Josef Kohout (10/0), Josef Kovačič (27/7), Eduard Kubata (28/5), Vítězslav Lavička (15/4), Petr Mužík (4/0), Miloslav Paul (21/3), Václav Pešek (9/0), Jindřich Pfeifer (12/1), Jiří Ruš (20/1), Roman Sokol (28/4), Jan Svoboda (28/1), Milan Šlapák (2/0) – trenér František Plass, asistent Václav Kořínek
TJ VTŽ Chomutov
Zdeněk Daněk (6/0), Josef Paták (7/0), Václav Vrabec (17/0) – Zdeněk Buryánek (4/0), Lórant Csölle (4/0), Stanislav Focht (11/0), Pavel Hanuš (19/0), Jaroslav Holan (15/0), Vladimír Kocourek (14/3), Jiří Kubík (9/1), Jiří Kudela (23/0), Jan Mackal (21/2), Václav Majer (6/0), Miroslav Pavlov (14/1), Zdeněk Pichner (30/2), Jan Pitel (27/1), Josef Raška (29/5), František Sás (24/4), Václav Senický (26/5), Karel Svoboda (23/3), Milan Šíp (28/8), Zdeněk Urban (18/0), Jiří Weitz (4/1), Jiří Záruba (2/0) – trenér Michal Jelínek, asistent Jaroslav Kolář
TJ Dynamo JČE České Budějovice
Roman Havlíček (6/0), André Houška (11/0), Václav Mikšíček (1/0), Jaromír Šticha (13/0) – Michal Botlík (13/0), Zdeněk Čadek (24/3), Ladislav Fojtík (24/5), Jan Franc (3/0), Josef Frydrych (4/0), Jaroslav Holý (26/8), Vlastimil Jarolím (5/1), Josef Jodl (23/1), Bohuslav Klivanda (9/0), Václav Korejčík (23/2), Jiří Kotrba (20/3), Josef Koudelka (14/1), Dušan Kuba (29/8), Václav Litvan (11/0), Karel Melka (29/0), Jiří Orlíček (23/3), Marian Pavlov (1/0), Zdeněk Peclinovský (5/0), Zdeněk Procházka (15/10), Pavel Tobiáš (26/0), Zdeněk Trněný (15/0) – trenér Karel Přenosil, asistent František Bauer
TJ VP Frýdek-Místek
Svatopluk Schäfer (30/0/13) – Jiří Brumovský (25/4), Josef Čermák (24/0), Radim Černoch (15/1), Jaroslav Dobýval (13/0), Josef Foks (20/2), Pavel Hajný (26/2), František Kadlček (29/8), Zdeněk Klepáč (15/0), Emil Krajčík (24/1), Jaroslav Křiva (14/1), Jiří Novák (5/0), Miroslav Onufer (28/2), Petr Pinkas (2/0), Pavel Poštulka (17/0), Jaroslav Řezáč (1/0), Josef Sláma (17/3), Miroslav Smetana (14/3), Ivo Smištík (1/0), Pravoslav Sukač (19/2), Jaromír Šeděnka (30/0), Josef Vančo (9/2), Bohuslav Zimný (2/0) – trenér Ján Zachar, asistent Ján Barčák
TJ Železárny Prostějov
Jiří Dostál (6/0), Miroslav Hodina (24/0) – František Bednařík (10/1), Michal Čermák (29/1), Jindřich Dvořák (1/0), Petr Hájek (18/1), Zdeněk Jareš (20/2), Jaroslav Kirchner (2/1), Miloš Krupička (27/0), Luboš Kučerňák (29/6), Vladimír Kusko (4/0), Luděk Lošťák (29/5), Ivo Matoušek (20/0), Josef Mezlík (23/2), Milan Nekuda (15/1), Josef Pospíšil (28/5), Ladislav Rosskohl (19/4), Pavel Růžička (25/0), Miroslav Vozňák (17/2), Bohumil Zemánek (30/2) – trenér Vladimír Mokrohajský, asistent Jiří Nenal
TJ Vagónka Česká Lípa
Jan Dvořák (9/0), Pavel Jandač (7/0), František Zlámal (15/0) – Jiří Bečvařík (30/0), Zdeněk Brejcha (15/4), Miroslav Dvořák (16/0), Miroslav Halgaš (27/0), Dušan Herda (6/4), Pavel Hora (23/5), Radislav Houška (30/3), Stanislav Kouřil (23/4), Jaroslav Kurej (28/8), Pavel Medynský (21/1), Zdeněk Nývlt (29/2), Igor Pintér (30/5), Zdeněk Poláček (10/0), Pavel Rusinko (17/0), Petr Slavík (23/1), Pavel Soukup (17/1), Jiří Stejskal (1/0), Michal Suchiak (3/0), Petr Šanda (20/0), Josef Vápeník (8/2) – trenér František Žůrek, asistent Josef Vápeník
TJ Gottwaldov
Alois Máčala (20/0), Jan Musil (15/0) – Ivan Blaha (30/0), Miroslav Bureš (15/4), Bronislav Cibulka (16/0), Ludevít Grmela (27/0), Karel Kroupa (12/3), Zdeněk Lorenc (30/4), Radek Novák (27/2), Lubomír Odehnal (5/1), Bohumil Páník (27/1), Petr Podaný (25/2), Jan Staroba (2/0), Luboš Stockenger (7/0), Vladimír Straka (13/4), Jiří Strnad (3/0), František Stružka (3/0), Zdeněk Školoudík (29/1), Milan Vdovjak (20/1), Miroslav Vybíral (26/1), Miroslav Žůrek (15/0), Zdeněk Žůrek (7/0) – trenér Jan Fábera a Jaroslav Jugas
TJ ŽD Bohumín
Miloš Bartoš (3/0), Milan Odehnal (25/0) – Vladimír Baslík (1/0), Miroslav Elko (6/0), Karel Franek (30/0), Zdeněk Fries (24/0), Jiří Hudeček (24/1), Radim Keler (24/2), Petr Kokeš (27/5), Josef Kotoulek (16/0), Miroslav Kramář (10/0), Miroslav Krátký (3/0), Ladislav Kubica (25/4), Zdeněk Mikšík (2/0), Josef Mydlo (20/1), Jiří Salapatek (27/1), Miroslav Strakoš (13/0), Vladimír Škola (18/3), Jiří Šrámek (28/7), Pavel Štefanka (6/2), Rudolf Tandler (16/0), Oldřich Téma (5/1), Petr Urban (15/0) – trenér Zdeněk Šajer, asistent Milan Šebesta
TJ Spartak ZVÚ Hradec Králové
Jiří Janda (11/0), Josef Ostrožlík (1/0), Zdeněk Votruba (18/0) – Miroslav Bartoněk (8/1), Pavel Bergman (4/1), Alexandr Černý (14/0), Jiří Finger (2/0), Milan Frýda (3/0), Jiří Hajský (12/2), Zbyněk Hejzlar (20/0), Jaroslav Hůlka (25/2), Václav Chudoba (4/1), Václav Kárník (1/0), Josef Kaufman (15/1), Jiří Klička (15/3), Václav Kotal (10/1), Gustav Křovák (27/1), Luboš Kubík (13/0), Ivo Lubas (9/3), Rostislav Macháček (10/0), Pavel Matějka (14/4), Jan Michálek (4/1), Vladimír Mráz (3/0), Jaroslav Mudruňka (11/0), Luděk Pečenka (23/3), Jaroslav Pisoň (7/0), Richard Polák (14/0), Miroslav Rozdolský (8/1), Pavel Syrovátka (1/0), Miroslav Švadlenka (22/0), Milan Ujec (24/1), Richard Veverka (6/0), Roman Vicány (24/4) – trenér Ladislav Moník (od jara Milan Šmarda, asistent Ladislav Porada (od jara Zdeněk Krejčí)
TJ Slovan Elitex Liberec
Jindřich Havrda (1/0),
Antonín Kudláček (7/0),
Karel Studený (22/0),
Radek Suchý (3/0) –
Luboš Bárta (1/0),
Ladislav Beneš (17/3),
Zdeněk Cmunt (17/0)
Petr Čermák (11/0),
Jaroslav Derco (27/0),
Pavel Dolák (9/0),
Jiří Doležal (11/2),
Zdroj:https://cs.wikipedia.org?pojem=Česká_národní_fotbalová_liga_1982/1983
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antropológia
Aplikované vedy
Bibliometria
Dejiny vedy
Encyklopédie
Filozofia vedy
Forenzné vedy
Humanitné vedy
Knižničná veda
Kryogenika
Kryptológia
Kulturológia
Literárna veda
Medzidisciplinárne oblasti
Metódy kvantitatívnej analýzy
Metavedy
Metodika
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk