A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Kanoistika na Letních olympijských hrách 2000 | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní kanoistická federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Penrith Whitewater Stadium – vodní slalom Sydney International Regatta Centre - rychlostní kanoistika | |||||||||||||||||||||||||||
Datum | 17.–20. září 2000 – vodní slalom 26. září – 1. října 2000 – rychlostní kanoistika | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 16 (12 muži, 4 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
Závody v kanoistice se na Letních olympijských her 2000 v Sydney uskutečnily ve dnech 17.–20. září 2000 na kanále Penrith Whitewater Stadium (vodní slalom) a 26. září – 1. října 2000 na kanále Sydney International Regatta Centre (rychlostní kanoistika). Celkem 348 závodníků startovalo v 16 disciplínách (12 pro muže, 4 pro ženy).
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Maďarsko (HUN) | 4 | 2 | 1 | 7 |
2. | Německo (GER) | 4 | 1 | 3 | 8 |
3. | Itálie (ITA) | 2 | 0 | 1 | 3 |
4. | Norsko (NOR) | 2 | 0 | 0 | 2 |
5. | Francie (FRA) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Slovensko (SVK) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
7. | Rumunsko (ROU) | 1 | 0 | 2 | 3 |
8. | Česko (CZE) | 1 | 0 | 1 | 2 |
9. | Polsko (POL) | 0 | 2 | 2 | 4 |
10. | Bulharsko (BUL) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Kuba (CUB) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
12. | Austrálie (AUS) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kanada (CAN) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Velká Británie (GBR) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15. | Švédsko (SWE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rusko (RUS) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17. | Izrael (ISR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 16 | 16 | 16 | 48 |
Medailisté
Vodní slalom
Muži
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
C1 | Tony Estanguet Francie (FRA) |
231,87 | Michal Martikán Slovensko (SVK) |
233,76 | Juraj Minčík Slovensko (SVK) |
234,22 |
C2 | Slovensko (SVK) Pavol Hochschorner Peter Hochschorner |
237,74 | Polsko (POL) Krzysztof Kołomański Michał Staniszewski |
243,81 | Česko (CZE) Marek Jiras Tomáš Máder |
249,45 |
K1 | Thomas Schmidt Německo (GER) |
217,25 | Paul Ratcliffe Velká Británie (GBR) |
223,71 | Pierpaolo Ferrazzi Itálie (ITA) |
225,03 |
Ženy
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
K1 | Štěpánka Hilgertová Česko (CZE) |
247,04 | Brigitte Guibalová Francie (FRA) |
251,88 | Anne-Lise Bardetová Francie (FRA) |
254,77 |
Rychlostní kanoistika
Muži
Ženy
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Josefa Idemová Itálie (ITA) |
2:13,848 | Caroline Brunetová Kanada (CAN) |
2:14,646 | Katrin Borchertová Austrálie (AUS) |
2:15,138 |
K2 500 m | Německo (GER) Birgit Fischerová Katrin Wagnerová |
1:56,996 | Maďarsko (HUN) Katalin Kovácsová Szilvia Szabóová |
1:58,580 | Polsko (POL) Beata Sokołowská Aneta Pastuszkaová |
1:58,784 |
K4 500 m | Německo (GER) Birgit Fischerová Manuela Muckeová Anett Schucková Katrin Wagnerová |
1:34,532 | Maďarsko (HUN) Rita Kőbánová Katalin Kovácsová Szilvia Szabóová Erzsébet Viskiová |
1:34,946 | Rumunsko (ROU) Raluca Ioniţăová Mariana Limbăuová Elena Raduová Sanda Tomaová |
1:37,010 |
Program
Q | Kvalifikace | R | Rozjížďky | ½ | Semifinále | F | Finále |
Závod ↓/Datum → | Ne 17. 9. | Po 18. 9. | Út 19. 9. | St 20. 9. |
---|---|---|---|---|
C1 muži | Q | F | ||
C2 muži | Q | F | ||
K1 muži | Q | F | ||
K1 ženy | Q | F |
Závod ↓/Datum → | Út 26. 9. | St 27. 9. | Čt 28. 9. | Pá 29. 9. | So 30. 9. | Ne 1. 10. |
---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m muži | R | ½ | F | |||
C1 1000 m muži | R | ½ | F | |||
C2 500 m muži | R | ½ | F | |||
C2 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K1 500 m muži | R | ½ | F | |||
K1 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K2 500 m muži | R | ½ | F | |||
K2 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K4 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K1 500 m ženy | R | ½ | F | |||
K2 500 m ženy | R | ½ | F | |||
K4 500 m ženy | R | ½ | F |
Česká výprava
Českou výpravu tvořilo 17 mužů a 2 ženy:
- Vodní slalom
- Štěpánka Hilgertová – K1 (zlato)
- Tomáš Indruch – C1 (13. místo)
- Marek Jiras – C2 (bronz)
- Tomáš Kobes – K1 (7. místo)
- Tomáš Máder – C2 (bronz)
- Irena Pavelková – K1 (5. místo)
- Jiří Prskavec – K1 (13. místo)
- Ondřej Štěpánek – C2 (5. místo)
- Jaroslav Volf – C2 (5. místo)
- Rychlostní kanoistika
- Jan Andrlík – K2 1000 m (semifinále)
- Jan Břečka – C2 500 m (semifinále), C2 1000 m (semifinále)
- Martin Doktor – C1 500 m (8. místo), C1 1000 m (8. místo)
- Pavel Holubář – K2 500 m (semifinále), K4 1000 m (semifinále)
- Pavel Hottmar – K1 500 m (semifinále), K4 1000 m (semifinále)
- Karel Leština – K4 1000 m (semifinále)
- Jiří Polívka – K4 1000 m (semifinále)
- Petr Procházka – C2 500 m (semifinále), C2 1000 m (semifinále)
- Jan Souček – K2 1000 m (semifinále)
- Radek Záruba – K1 1000 m (semifinále), K2 500 m (semifinále)
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Kanoistika na Letních olympijských hrách 2000 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Oficiální výsledky vodního slalomu na LOH 2000, la84foundation.org
- (anglicky) Oficiální výsledky rychlostní kanoistiky na LOH 2000, la84foundation.org
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antropológia
Aplikované vedy
Bibliometria
Dejiny vedy
Encyklopédie
Filozofia vedy
Forenzné vedy
Humanitné vedy
Knižničná veda
Kryogenika
Kryptológia
Kulturológia
Literárna veda
Medzidisciplinárne oblasti
Metódy kvantitatívnej analýzy
Metavedy
Metodika
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk